česká verze english version

 
231884

A k t u a l i t y  2 0 1 1  -   2 0 1 2

29.11.2012 - Podzim u nás
BrendaBery

 

26. 6. - Bery má dneska 7. narozeniny! A stejně tak její sourozenci z B - vrhu. Takže Bery, Bianko-jr, Bruno-Baky, Baltazare, Barte, Bostone přejeme vám ještě aspoň jednou tolik let aktivního psího života.

15. 6. - Brenda slaví 2 roky! Dostala k narozeninám dort, o který se rozdělila s Bery. Posíláme Batystovi a ostatním jejím sourozencům přání všeho nejlepšího, zdraví, úspěchů na výstavách nebo závodech a hodně psí pohody u nich doma.

26.4.2012 - Po téměř devítiměsíční odmlce jsem se rozhodla, že musím něco o našich fenách zase napsat. Oběma se daří dobře. Bery je čím dál pohodovější i pohodlnější, zatímco Brenda srší elánem. Je velmi temperamentní, dobrý hlídač, ale zároveň je hrozný mazel. Nejvíce miluje Izabelu. Ale je ráda i když je venku malá Gabrielka. Pořád se kolem ní motá, občas ji lízne, občas se jí snaží ukrást svačinu, ale nikdy na ni nezavrčela ani nic podobného. Velkou radost mám z toho, že se spolu, Bery a Brenda, tak dobře snesou. Mám dokonce pocit, že se mají rády. Krásné jarní počasí mě vyprovokovalo, abych vzala foťák a udělala jim pár fotek.

Berynka už nám šedivíKaždý má rád tulení

Gabi si hraje s Brendou s uzlem

Brenda na zídce, Bery pod zídkouBrenda sedící, Bery ležící

Bery si hoví v záhonu

28. 7. - Tak máme za sebou LVT v Lukách v Podhradí nad Dyjí. Strávily jsme týden s našimi psy nedaleko Vranovské přehrady. Poznaly nové lidi, našly nové přátele, podnikly pár výletů v okolí a samozřejmě cvičily psy. Výcvik probíhal individuálně, a to mě přimělo k tomu, že jsme s Berynkou taky šly na "plac", i když původně měla cvičit jen Izabela s Brendou. Všechny nás to moc bavilo. Děkujeme našim výcvikářům a všem, kdo nám pomohli svými radami a obohatili nás svými zkušenostmi.

Bery si ulovila hračku ve voděBery si nese ovečku do chatky

Brenda na obraně

Brenda čeká až půjde na obranuBery štěká na figuranta a hlídá si ovečku

Zleva Andy, Brenda, Bery odpočívají po koupeli

26. 6. - Do třetice všeho dobrého: Hodně psího štěstí, lásky páníčků, jejich pozornosti a společně strávených chvil přejeme Béčkovým štěňátkům, protože dnes slaví své 6. narozeniny. Takže kromě naší Berynky posíláme naše přání Biance jr., Brunovi- Bakymu, Baltazarovi, Bartovi, Bostonovi, vzpomínáme na Benjamina- Alga. Zároveň zdravíme jejich rodiny.

U Olzy s Brendou a BeryU Olzy s Brendou a Bery

U Olzy s Brendou a Bery

Ariana z Rajského kopce - 8 let18. 6. - A opět budu přát k narozeninám. Tentokrát našim Ačkovým štěňátkům, kteří dnes slaví své 8 narozeniny. Takže ARCHIE, ARAMISI, ARIANKO, ANABELO, AMANDO, ARANKA -GINGER přejeme vám hodně zdraví, elánu a lásky vašich páníčků! Je mi moc líto, že už nemůžu popřát Arince, Adélce a Atosovi -Bonovi.

15. 6. - BRENDA DNES SLAVÍ SVÉ PRVNÍ NAROZENINY!!! Dostala dort, o který se podělila s Berynkou a pár hraček. Myslím, že z ní bude krásná fena. Teď je ještě takové třeštidlo a dost aktivní, když se nudí, pořád něco kouše, jako např. boty, papuče, které nenápadně ukrade ze zádveří, Gabrielčiny hračky, různé pracovní rukavice, roznáší dřevo po zahradě atd., ale doufám, že to ji časem přejde. Jinak je náš miláček a velký mazel. Výcvik ji baví, i když toho zatím moc neumí. Ale to máme v plánu dohnat na letním výcvikovém táboře.

Brenda - narozeninyBrenda - narozeniny

Brenda - narozeniny

Brenda - narozeninyBrenda - narozeniny

Brenda - narozeniny

16. 4. - SVOD SPLNĚN - SVODOVÝ KOD 5/2a. Tak tohle už máme zapsáno v průkazu původu. Zúčastnily jsme se ho ve Štěpánově u Olomouce. Za chovatelskou stanici z Císařského údolí jsme byli v kruhu samy. Brenda ukázala zoubky, nechala se prohmatat a předvedla pěkný klus, jen se jí moc nelíbilo měření. Její svodový kód je 5/2a, tzn že jí nebylo nic vytknuto a vše: srst, skus, oko, ucho, formát, ocas je standardní. Máme radost!

Brenda - svod mladých - Čekání, naše pořad číslo bylo 54Brenda - svod mladých - kontrola zubů

Brenda - svod mladých - schyluje se k měření

10. 4. - dnes jsme se zúčastnily Národní výstavy v Ostravě a domů jsme se vrátily velice spokojené, protože Brenda v silné konkurenci 13 mladých fen dostala známku VÝBORNÁ 2. Kromě pěkného posudku jsme od paní rozhodčí Škvařilové dostaly i povzbuzení k dalšímu vystavování. Sice byla zima, studený vítr, posuzování šlo pomalu, paní rozhodčí byla hodně důkladná, ale nakonec hodnotíme tuto výstavu jako velice vydařenou.

Výstava Ostrava 10.4.11Výstava Ostrava 10.4.11

Výstava Ostrava 10.4.11

8. 1. 2011 - V novém roce máme hned jednu skvělou zprávu. Brenda dnes absolvovala svou první výstavu. Na Hanácké národní výstavě v Olomouci se v kategorii dorostu umístila první a dostala známku Velmi nadějná 1. Máme obrovskou radost! Fotky nejsou příliš zdařilé, ale můžete kouknout na http://rajskykopec.rajce.idnes.cz/vystava_Olomouc_08012011/. Během vánočních prázdnin jsme sice nikde nevyjeli, ale pár fotek našich psů a dětí během jejich hrátek na sněhu jsme pořídili http://rajskykopec.rajce.idnes.cz/Brendulka_v_zime/.


  
web © 2005-24 MM Sound & Global Net