česká verze english version
D i a n a  z  R a j s k é h o   k o p c eDiana
 
Jméno:
narození:
otec:
matka:
chovatel:
majitel:
zdraví:
svodový kód: 
bonitační kód:
výška:
výstavní
ocenění:
  
 
Diana z Rajského kopce
11. 3. 2016
C.I.E. Amaro Carpathia Heart - rodokomen
Berry z Císařského údolí - rodokmen
Renáta Lupieńská, Poutní 1495, Karviná - Mizerov
Renáta Lupieńská, Poutní 1495, Karviná - Mizerov
DKK: HD A(0/0), DLK: ED (0/0)
5/3a
5/3b/G3, K1, S1, S5/S
64 cm
Výborná MVP, CAC, CAJC, BOJ – Speciální výstava hovawartů.  

Dianka se narodila jako sedmé štěňátko. Jako jedna ze dvou plavých fenek, měla okamžitě hodně zájemců. Takže jsem o ni vůbec neměla starost a posílala jsem její fotky jedné rodině ve Východních Čechách. Celkem rychle byla zadaná i ostatní štěňátka, takže jsem nemusela trávit moc času na internetu zadáváním inzerátů a plně jsem se věnovala jim. Ovšem když měli „Dráčci“ 5 týdnů, původní Diančini zájemci si rozmysleli koupi. Neplánovala jsem štěně, a tak jsem psala inzeráty, že je ještě jedna plavá holčička k mání.  Ale najednou jsem se na ni dívala jinak. Byla krásná, ušatá :) blonďatá, takovou jsme ještě neměli, hrozně milá a přítulná.

Ozvali se zájemci, přijeli se podívat a začali ji prohlížet ze všech stran J. A jí to vadilo. Utíkala od nich a chtěla se schovat u mě. A mně to vadilo taky. Nabízela jsem jim jedno z „nejkrásnějších a nejchytřejších štěňátek“ (protože když je sledujete od jejich narození, tak je prostě milujete a zdají se vám úplně nejúžasnější J) a oni na ní hledali chyby. No a dopadlo to tak, že jsem se rozhodla, že ji neprodám a necháme si ji doma. Takže v tomhle případě platilo, že štěně si vybralo majitele a ne naopak J.

Začátkem května odešli Dráčci do svých nových domovů a Dianka zůstala s mámou Brendou. Poprvé jsme šly do města, do parku, do lesa. Když jí byly 3-4 měsíce šla poprvé na cvičák, poprvé zkoušela stopu, v rámci socializace jsme chodily na procházky i s dalšími pejsky. Neměla ještě půl roku, když byla na své první výstavě a získala Velmi nadějná 1J. Další zkušenosti sbírala pak na výstavách v Brně, kde skončila Výborná 3, v Ostravě Výborná  4 ve třídě mladých , ale pak na Speciální výstavě hovawartů na Knížecím Rybníku vyhrála svoji kategorii, takže Výborná 1, získala CAJC a dokonce BOJ – Best of Young.  Na jaře 2018 absolvovala svod v Chropyni i s dalšími svými sourozenci: Doris, Daisy, Deborou, Daphne, Djangem.

V květnu 2017 se narodila Ečkova štěňátka a Dianka se stala tetou. Ze začátku ji máma Brenda k nim vůbec nepustila, ale když už byli Elfíci na zahradě v ohrádce, byla neustále u nich. A kdykoliv Brenda byla unavená z kojení a ze svých mateřských povinností, Dianka ji okamžitě zastoupila a hrála si se štěňaty, nechala je tahat za ocas, za uši, lozit po sobě, prostě byla úžasná¦. Myslím, že bude skvělá máma.

Na jaře 2018 jsme byly na výstavě v Ostravě, kde vyhrála ve třídě Otevřené a získala V1, CAC.  Taky jsme se pokusily udělat bonitaci, ale nevyšlo to. Ve vedru 30 C chodila při povahovém testu jako tělo bez duše. Za hru s psovodem jsme nezískaly ani bod, i když ještě ráno si se mnou hezky hrála, přetahovala a přinesla mi hračku bez problému, stejně tak večer. Prostě smůla. A nervy. Moje tréma se přenesla na ni a i ona byla nejistá.  Přiznám se, že já jsem z toho byla hodně neštˇastná. Naštěstí Doris i Daisy, které tam byly také, to zvládly. Dianka ji úspěšně absolvovala o rok později, v dubnu 2019 v Praze. To už jsem ji nepředváděla já, ale svěřila jsem ji odborníkovi. Nicol Wendelinová, majitelka Diančina tatínka Amara, ji předvedla, získaly 82 bodů na povahovém testu, zvládly měření i posuzování exteriéru. Za to patří můj obrovský dík Nicol.

Dianka má za sebou rentgen kyčelních i loketních kloubů s tím nejlepším výsledkem. Je v dobré zdravotní kondici, takže se začínáme rozhlížet po nějakém krásném a úspěšném ženichovi a doufáme, že letos v zimě nebo příští rok na jaře či v létě bude mít štěňátka.

Fotogalerie Dianky

  
web © 2005-24 MM Sound & Global Net