česká verze english version
B e r r y   z  C í s a ř s k é h o   ú d o l íBrenda - 4-5 měsíců
 
Jméno:
narozena:
otec:
matka:
chovatel:
majitel:
 
výstavní ocenění: 
 
 
 
 
svodový kód:

bonitační kód:

průkaz původu:

 
Berry z Císařského údolí alias Brenda
15. 6. 2010
Jeff Barte Prim
Ces Bukový háj
Libnarová Eva, Hrádek nad Nisou
Renata Lupieńská, Karviná

VN 1 - Kroměříž 2011
V2 – Ostrava 2011
V4 – DUO CACIB Brno 2013
V4 – Ostrava 2013
 
5/2a

4/2a, 4f/j1, L4, N3, S1/S

str. 1, str. 2

Narodila se 15. 6. 2010 v Hrádku nad Nisou v chovatelské stanici z Císařského údolí plavé fence Ces Bukový háj a Brenda - průkaz původučernoznakatému psovi Jeff Barte Prim jako jedno z 11 černoznakatých štěňat. Na stránkách paní Evy Libnarové – chovatelky se nám právě ona nejvíce líbila. V červenci jsme se museli rozloučit s naší Biankou (Adamův hrádek) a báli jsme se, jak to bude snášet Bery (Berenika z Rajského kopce), protože nikdy nebyla sama. A i my jsme simysleli, že štěňátko nám pomůže dostat se ze smutku rychleji a kontaktovali jsme chovatelku. 14. 8. jsme vyrazili směr Hrádek nad Nisou, i když kvůli povodním, byla Ces se štěňátky evakuovaná. Na druhý den 15. 8. jsme se vraceli i s malou krásnou hovawartí holčičkou, kterou jsme museli přejmenovat. V rodinném losování vyhrálo nakonec jméno Brenda Diplom OstravaBrenda. Měli jsme obavy, jak ji naše Bery přijme. Ale vše proběhlo dobře . Udělali jsme plno krásných fotek při jejich seznamování a byli jsme nadšení z obou. Brendulka už prvnívečer štěkala na lidi, kteří se u nás objevili na zahradě, čímž nás všechny pobavila. A první noc strávila venku bez problémů.
Od 4 měsíců jsme s Brendou chodili na cvičák. Ale bohužel jen měsíc, v listopadu nasněžilo a měli jsme zimní přestávku. V lednu 2011, ve svých necelých 7 měsících, Brenda absolvovala svou první výstavu v Olomouci a získala Velmi Nadějná 1.  Na jaře 10. 4. 2011 v Ostravě na Národní výstavě se moc líbila rozhodčí a dostala Výborná 2 z 15 fen. A další týden absolvovala Svod mladých se svodovým kódem 5/2a, což znamená, že celkový vzhled je odpovídající a je černého zbarvení se standardními znaky, bez jakýchkoliv výtek ke skusu, oku, uchu, formátu či ocasu.
V létě jsme se vydali na Hovawartí tábor, kde jsme trénovali poslušnost i obrany.
Brenda DKKV únoru 2013 se zúčastnila další výstavy DUO CACIB v Brně, kde dostala  známku V4 a krásný posudek od francouzského rozhodčího Thevenon Benoit, kde ji pochválil hlavně hlavu, výraz, barvu očí i tvar, dobře nesené uši, dobré proporce těla, krásný hrudník, úhlení a pohyb.  
O dva měsíce později 14. 4. 2013 získala stejnou známku  na Národní výstavě v Ostravě od gruzínského rozhodčího Luza Beradze a k tomu opět krásný posudek.

6. 2014 pak Brenda absolvovala bonitaci v Bochovicích u Třebíče.

Brenda je skvělý rodinný pes. Miluje všechnyBrenda Rtg loktu členy naší rodiny, včetně kocoura, kterého jsme si pořídili až loni, takže to nějakou dobu trvalo než ji přijal. Je přátelská k našim přátelům a známým a jejich dětem a dokonce i psům. Ale vše, co se děje za plotem nebo v blízkosti domu bedlivě sleduje a vyhodnocuje. Pokud jde jen o procházející lidi, nevěnuje tomu moc pozornosti. Ale pokud je tam někdo, kdo hlasitě mluví, chová se podezřele, je ve střehu a štěká. A štěká o to razantněji, čím se dotyčný více blíží k našemu domu. Tím vším chci naznačit, že je dobrý hlídač, ale není nebezpečná pro lidi, kteří k nám jdou po našem vyzvání nebo které zná nebo malé děti – kamarádky a kamarády mých dětí.

Ráda se proběhne po lese, louce, na procházky chodí na volno. Je poslušná a reaguje hned na přivolání a běžné povely. Výcviku jsme se věnovaly před bonitací loni a pak jsme plánovaly štěňátka, ale Brenda začala hárat mnohem dříve, takže už jsme nestihly všechno zařídit. Ale tentokrát doufáme, že se to podaří. Plánujeme štěňátka na jaro 2015! Pokud vše vyjde, tak by se mohly narodit v březnu a k odběru by byly o 2 měsíce později :).

 

Brenda DUO_CACIB_Brno Brenda na NVP Ostrava

Brenda

  

© 2006 MM Sound
e-mail: mmsound@centrum.cz